

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Power Dissipation | 225 mW |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -30 V |
| Gain Bandwidth Product | 125 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -30 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -1.5 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -10 V |
| Max Cutoff Collector Current | -100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06260
Ext.Price$0.06260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06260 | $0.06260 |
| 10 | $0.03130 | $0.31300 |
| 50 | $0.02800 | $1.40000 |
| 100 | $0.02505 | $2.50500 |
| 500 | $0.02241 | $11.20500 |
| 1000 | $0.02005 | $20.05000 |
| 3000 | $0.01793 | $53.79000 |
| 5000 | $0.01634 | $81.70000 |
| 10000 | $0.01490 | $149.00000 |
