

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Power Dissipation | 225 mW |
| Max Collector Current | -500 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -300 V |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -300 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| Max Cutoff Collector Current | -100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 8318
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03840
Ext.Price$0.03840
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03840 | $0.03840 |
| 10 | $0.01920 | $0.19200 |
| 50 | $0.01735 | $0.86750 |
| 100 | $0.01568 | $1.56800 |
| 500 | $0.01417 | $7.08500 |
| 1000 | $0.01280 | $12.80000 |
| 3000 | $0.01156 | $34.68000 |
| 5000 | $0.01059 | $52.95000 |
| 10000 | $0.00970 | $97.00000 |
