

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 900 mV |
| Packaging | Reel |
| Zener Voltage | 17.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Element Configuration | Single |
| Impedance | 21 Ω |
| Power Dissipation | 225 mW |
Stock: 1483
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04128
Ext.Price$0.04128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04128 | $0.04128 |
| 10 | $0.02064 | $0.20640 |
| 50 | $0.01888 | $0.94400 |
| 100 | $0.01727 | $1.72700 |
| 500 | $0.01580 | $7.90000 |
| 1000 | $0.01446 | $14.46000 |
| 3000 | $0.01323 | $39.69000 |
| 5000 | $0.01232 | $61.60000 |
| 10000 | $0.01147 | $114.70000 |
