
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Detector |
| Output Type | CMOS |
| Max Supply Voltage | 8 V |
| Min Supply Voltage | 700 mV |
| Accuracy | 2 % |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 1669
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11578
Ext.Price$0.11578
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11578 | $0.11578 |
| 10 | $0.05789 | $0.57890 |
| 50 | $0.05325 | $2.66250 |
| 100 | $0.04899 | $4.89900 |
| 500 | $0.04619 | $23.09500 |
| 1000 | $0.04355 | $43.55000 |
| 3000 | $0.04106 | $123.18000 |
| 5000 | $0.03953 | $197.65000 |
| 10000 | $0.03805 | $380.50000 |
| 30000 | $0.03663 | $1098.90000 |
