

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.5 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 8 |
| Current Rating | 450 mA |
| DC Resistance (DCR) | 320 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 15 nH |
| Core Material | Air |
| RMS Current (Irms) | 450 mA |
| Series Resistance | 320 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5902
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04992
Ext.Price$0.04992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04992 | $0.04992 |
| 10 | $0.02496 | $0.24960 |
| 50 | $0.01920 | $0.96000 |
| 100 | $0.01732 | $1.73200 |
| 500 | $0.01562 | $7.81000 |
| 1000 | $0.01430 | $14.30000 |
| 3000 | $0.01309 | $39.27000 |
| 5000 | $0.01199 | $59.95000 |
| 10000 | $0.01098 | $109.80000 |
| 30000 | $0.01011 | $303.30000 |
| 50000 | $0.00931 | $465.50000 |
