LQG18HH22NJ00D
Mfr.Part #:
LQG18HH22NJ00D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 22 nH 5 % 500 mA 4.18 mΩ
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.95 mm
Length800 µm
Width800 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height950 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1.6 GHz
TypeMultilayer
Q Factor12
Current Rating500 mA
DC Resistance (DCR)4.18 mΩ
Test Frequency100 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Inductance22 nH
Core MaterialAir
RMS Current (Irms)500 mA
Series Resistance500 mΩ