


| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 440 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | LQH32CN100K23L |
| Weight | 59.987591 mg |
| Frequency | 26 MHz |
| Self Resonant Frequency | 26 MHz |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 440 mΩ |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 300 mA |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 300 mA |
| Series Resistance | 572 mΩ |
| DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
| Type | Wirewound |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08765
Ext.Price$0.08765
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08765 | $0.08765 |
| 10 | $0.07767 | $0.77670 |
| 50 | $0.06883 | $3.44150 |
| 100 | $0.06038 | $6.03800 |
| 500 | $0.05296 | $26.48000 |
| 1000 | $0.04870 | $48.70000 |
| 3000 | $0.04479 | $134.37000 |
