
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 710 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 19 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 250 mA |
| DC Resistance (DCR) | 710 mΩ |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 250 mA |
| Max DC Current | 250 mA |
| Series Resistance | 923 mΩ |
| DC Current | 250 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 2525
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11405
Ext.Price$0.11405
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11405 | $0.11405 |
| 10 | $0.10247 | $1.02470 |
| 50 | $0.09206 | $4.60300 |
| 100 | $0.08228 | $8.22800 |
| 500 | $0.07353 | $36.76500 |
| 1000 | $0.06695 | $66.95000 |
| 3000 | $0.06096 | $182.88000 |
