LQH32PH4R7NN0L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQH32PH4R7NN0L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 4.7 µH 30 % 1 A 216 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)1.7 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.7 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
RatingsAEC-Q200
Self Resonant Frequency40 MHz
TypeWirewound
Current Rating1 A
DC Resistance (DCR)216 mΩ
Test Frequency1 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingShielded
Ambient Temperature Range High105 °C
Inductance4.7 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)1 A
Series Resistance216 mΩ
Saturation Current1 A