LQH32PN2R2NNCL
Mfr.Part #:
LQH32PN2R2NNCL
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 2.2 µH 30 % 1.85 A 76.8 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)2.2 mm
Length3.2004 mm
Width2.4892 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.7 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency70 MHz
TypeWirewound
Current Rating1.85 A
DC Resistance (DCR)76.8 mΩ
Test Frequency1 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
ShieldingShielded
Ambient Temperature Range High85 °C
Inductance2.2 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)1.85 A
inductance tolerance30 %
Max DC Current1.55 A
Series Resistance76.8 mΩ
Saturation Current2 A