LQH32PN4R7NNCL
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQH32PN4R7NNCL
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 4.7 µH 30 % 1.2 A 186 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)2.2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Composition(Kit Type)Wirewound
Height1.7 mm
PackagingReel
Depth2.7 mm
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Weight15.989131 mg
Self Resonant Frequency40 MHz
TypeWirewound
Current Rating1.2 A
DC Resistance (DCR)186 mΩ
Test Frequency1 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
ShieldingShielded
Ambient Temperature Range High85 °C
Inductance4.7 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)1.2 A
inductance tolerance30 %
Max DC Current1 A
Series Resistance186 mΩ
DC Current1.2 A
Saturation Current1.6 A