

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Self Resonant Frequency | 20 MHz |
| Current Rating | 570 mA |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1.12 A |
| Series Resistance | 336 mΩ |
| Saturation Current | 570 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Type | Wirewound |
| Shielding | Shielded |
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| DC Resistance (DCR) | 280 mΩ |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25882
Ext.Price$0.25882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25882 | $0.25882 |
| 10 | $0.20698 | $2.06980 |
| 50 | $0.18129 | $9.06450 |
| 100 | $0.15879 | $15.87900 |
| 500 | $0.14846 | $74.23000 |
| 1000 | $0.13881 | $138.81000 |
