| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Core Material | Ferrite |
| Self Resonant Frequency | 45 MHz |
| Inductance | 10 µH |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 870 mA |
| Test Frequency | 1 MHz |
| DC Resistance (DCR) | 312 mΩ |
| Saturation Current | 550 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 30 % |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
