LQH3NPN4R7MJ0L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQH3NPN4R7MJ0L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 3.00mmL×3.00mmW×1.50mmH SMD/SMT 4.7 µH 20 % 1.12 A 130 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)1.5 mm
Length2.9972 mm
Width2.9972 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1212
Case Code (Metric)3030
Composition(Kit Type)Wirewound
Height900 µm
PackagingReel
Depth3.2 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Weight44.990693 mg
Self Resonant Frequency65 MHz
Current Rating1.12 A
DC Resistance (DCR)130 mΩ
Test Frequency1 MHz
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 week ago)
ShieldingShielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance20 %
Max DC Current780 mA
Saturation Current780 mA