LQH43MN101J03L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQH43MN101J03L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 100 µH 5 % 160 mA 2.5 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)2.8 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency6.8 MHz
TypeWirewound
Q Factor40
Current Rating160 mA
DC Resistance (DCR)2.5 Ω
ShieldingUnshielded
Inductance100 µH