LQH43MN102J03L
Mfr.Part #:
LQH43MN102J03L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 1 mH 5 % 50 mA 25 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)2.8 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency2 MHz
TypeWirewound
Q Factor40
Current Rating50 mA
DC Resistance (DCR)25 Ω
ShieldingUnshielded
Inductance1 mH