LQH43MN681K03L
Mfr.Part #:
LQH43MN681K03L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 680 µH 10 % 65 mA 17 Ω
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)2.8 mm
Length4.5 mm
Width3.2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1812
Case Code (Metric)4532
Composition(Kit Type)Wirewound
Height2.6 mm
PackagingReel
Depth3.4 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
Frequency2.5 MHz
Self Resonant Frequency2.5 MHz
TypeWirewound
Q Factor40
Current Rating65 mA
DC Resistance (DCR)17 Ω
Test Frequency1 kHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Inductance680 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)65 mA
Max DC Current65 mA
Series Resistance17 Ω
DC Current65 mA