

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Length | 4.4958 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2.6 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Self Resonant Frequency | 8 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 520 mA |
| DC Resistance (DCR) | 718 mΩ |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 520 mA |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 470 mA |
| Series Resistance | 861.6 mΩ |
| Saturation Current | 470 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 10273
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.20775 | $2.07750 |
| 50 | $0.18894 | $9.44700 |
| 100 | $0.17184 | $17.18400 |
| 500 | $0.15217 | $76.08500 |
| 1000 | $0.13850 | $138.50000 |
| 3000 | $0.13148 | $394.44000 |
| 5000 | $0.12482 | $624.10000 |
| 10000 | $0.11627 | $1162.70000 |
