
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 30 MHz |
| Type | Multilayer |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 188 mΩ |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1 A |
| Max DC Current | 1 A |
| Series Resistance | 188 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 2509
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12480
Ext.Price$0.12480
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12480 | $0.12480 |
| 10 | $0.06240 | $0.62400 |
| 50 | $0.05621 | $2.81050 |
| 100 | $0.05063 | $5.06300 |
| 500 | $0.04482 | $22.41000 |
| 1000 | $0.03967 | $39.67000 |
| 3000 | $0.03819 | $114.57000 |
| 5000 | $0.03676 | $183.80000 |
| 10000 | $0.03539 | $353.90000 |
| 30000 | $0.03406 | $1021.80000 |
