
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 100 MHz |
| Type | Multilayer |
| DC Resistance (DCR) | 150 mΩ |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1.1 A |
| Series Resistance | 150 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 599
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.14448 | $1.44480 |
| 50 | $0.12225 | $6.11250 |
| 100 | $0.10344 | $10.34400 |
| 500 | $0.08700 | $43.50000 |
| 1000 | $0.07318 | $73.18000 |
| 3000 | $0.06455 | $193.65000 |
| 5000 | $0.05694 | $284.70000 |
