LQP02HQ3N6C02L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQP02HQ3N6C02L
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 01005(0402 Metric) SMD/SMT 3.6 nH 0.2 nH 350 mA 300 mΩ
ParameterValue
Tolerance0.2 nH
Height - Seated (Max)0.32 mm
Length400 µm
Width200 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Height320 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency8.2 GHz
TypeThick Film
Q Factor14
Current Rating350 mA
DC Resistance (DCR)300 mΩ
Test Frequency500 MHz
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Inductance3.6 nH
RMS Current (Irms)350 mA
Series Resistance300 mΩ