

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.42 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 420 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 16 GHz |
| Type | Thin Film |
| Q Factor | 20 |
| Current Rating | 1.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.1 A |
| Series Resistance | 40 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
| Tolerance | 0.1 nH |
Stock: 8392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05664
Ext.Price$0.05664
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05664 | $0.05664 |
| 10 | $0.02832 | $0.28320 |
| 50 | $0.02604 | $1.30200 |
| 100 | $0.02394 | $2.39400 |
| 500 | $0.02201 | $11.00500 |
| 1000 | $0.02023 | $20.23000 |
| 3000 | $0.01860 | $55.80000 |
| 5000 | $0.01710 | $85.50000 |
| 10000 | $0.01572 | $157.20000 |
| 30000 | $0.01445 | $433.50000 |
