LQP03TG1N1B02D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQP03TG1N1B02D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 1.1 nH 0.1 nH 600 mA 150 mΩ
ParameterValue
Height - Seated (Max)0.33 mm
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thin Film
Height330 µm
PackagingReel
Depth330 µm
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency6 GHz
TypeThin Film
Q Factor12
Current Rating600 mA
DC Resistance (DCR)150 mΩ
Test Frequency500 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 days ago)
ShieldingUnshielded
Inductance1.1 nH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)600 mA
Series Resistance150 mΩ
DC Current600 mA
Schedule B8504500000
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago)
Tolerance0.1 nH