
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Length | 609.6 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Height | 330 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 330 µm |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.5 GHz |
| Type | Thick Film |
| Q Factor | 9 |
| Current Rating | 140 mA |
| DC Resistance (DCR) | 2.85 Ω |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0201, 0603 |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| Inductance | 22 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 140 mA |
| case package si | 0603 |
| Series Resistance | 2.85 Ω |
| DC Current | 140 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5933
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01444
Ext.Price$0.01444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01444 | $0.01444 |
| 10 | $0.00722 | $0.07220 |
| 50 | $0.00555 | $0.27750 |
| 100 | $0.00427 | $0.42700 |
| 500 | $0.00381 | $1.90500 |
| 1000 | $0.00340 | $3.40000 |
| 3000 | $0.00294 | $8.82000 |
| 5000 | $0.00277 | $13.85000 |
| 10000 | $0.00261 | $26.10000 |
| 30000 | $0.00246 | $73.80000 |
| 50000 | $0.00232 | $116.00000 |
| 100000 | $0.00218 | $218.00000 |
