LQP03TN4N3H02D
Mfr.Part #:
LQP03TN4N3H02D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 4.3 nH 3 % 300 mA 580 mΩ
ParameterValue
Tolerance3 %
Height - Seated (Max)0.33 mm
Length609.6 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thin Film
Height330 µm
PackagingReel
Depth330 µm
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency6 GHz
TypeThick Film
Q Factor13
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)580 mΩ
Test Frequency500 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Inductance4.3 nH
Core MaterialNon-Magnetic
RMS Current (Irms)300 mA
Series Resistance580 mΩ
DC Current300 mA