LQP03TQ4N3H02D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQP03TQ4N3H02D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 4.3 nH 3 % 360 mA 350 mΩ
ParameterValue
Current Rating360 mA
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 days ago)
Inductance4.3 nH
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 days ago)
DC Resistance (DCR)350 mΩ
Tolerance3 %
Self Resonant Frequency6.5 GHz
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C