

| Parameter | Value |
|---|---|
| Current Rating | 300 mA |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 month ago) |
| Inductance | 6.2 nH |
| inductance tolerance | 3 % |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 month ago) |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| DC Resistance (DCR) | 550 mΩ |
| Width | 300 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Length | 600 µm |
| Height | 300 µm |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | 3 % |
| Q Factor | 17 |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Type | Thick Film |
Stock: 14328
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.01899 | $0.94950 |
| 100 | $0.01693 | $1.69300 |
| 500 | $0.01527 | $7.63500 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.01280 | $38.40000 |
| 5000 | $0.01189 | $59.45000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
