LQP03TQ7N5H02D
Mfr.Part #:
LQP03TQ7N5H02D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 7.5 nH 3 % 300 mA 550 mΩ
ParameterValue
Tolerance3 %
Height - Seated (Max)0.33 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.8 GHz
TypeThin Film
Q Factor17
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)550 mΩ
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 days ago)
ShieldingUnshielded
Inductance7.5 nH