

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.8 GHz |
| Type | Thin Film |
| Q Factor | 17 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 550 mΩ |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 7.5 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 19926
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01881 | $0.18810 |
| 50 | $0.01715 | $0.85750 |
| 100 | $0.01564 | $1.56400 |
| 500 | $0.01397 | $6.98500 |
| 1000 | $0.01248 | $12.48000 |
| 3000 | $0.01186 | $35.58000 |
| 5000 | $0.01128 | $56.40000 |
| 10000 | $0.00940 | $94.00000 |
