.png)


| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 950 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2.012816 mg |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Thick Film |
| Q Factor | 17 |
| Current Rating | 250 mA |
| DC Resistance (DCR) | 400 mΩ |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Ferrite, Non-Magnetic |
| Max DC Current | 250 mA |
| DC Current | 250 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
| Tolerance | 0.2 nH |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
