
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Length | 800 µm |
| Width | 400 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 03015 |
| Case Code (Metric) | 0804 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 28 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 450 µm |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 20 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 15 |
| Current Rating | 990 mA |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1.1 nH |
| Core Material | Ferrite, Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 990 mA |
| Max DC Current | 990 mA |
| Series Resistance | 30 mΩ |
| DC Current | 990 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5000
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10042
Ext.Price$0.10042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10042 | $0.10042 |
| 10 | $0.05021 | $0.50210 |
| 50 | $0.04759 | $2.37950 |
| 100 | $0.04511 | $4.51100 |
| 500 | $0.04256 | $21.28000 |
| 1000 | $0.04016 | $40.16000 |
| 3000 | $0.03626 | $108.78000 |
| 5000 | $0.03273 | $163.65000 |
| 10000 | $0.03195 | $319.50000 |
| 30000 | $0.03148 | $944.40000 |
