
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.457 mm |
| Length | 800 µm |
| Width | 406.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 03015 |
| Case Code (Metric) | 0804 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 450 µm |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 15 |
| Current Rating | 140 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.11 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 33 nH |
| Core Material | Ferrite, Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 140 mA |
| Max DC Current | 140 mA |
| Series Resistance | 1.11 Ω |
| DC Current | 140 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
