
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 5.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| DC Resistance (DCR) | 170 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 10 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 32533
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.04318 | $0.43180 |
| 50 | $0.04062 | $2.03100 |
| 100 | $0.03822 | $3.82200 |
| 500 | $0.03561 | $17.80500 |
| 1000 | $0.03317 | $33.17000 |
| 3000 | $0.03155 | $94.65000 |
| 5000 | $0.03001 | $150.05000 |
| 10000 | $0.02881 | $288.10000 |
