
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 4.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 370 mA |
| DC Resistance (DCR) | 240 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 16 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 370 mA |
| Series Resistance | 240 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5716
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09754
Ext.Price$0.09754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09754 | $0.09754 |
| 10 | $0.04877 | $0.48770 |
| 50 | $0.04624 | $2.31200 |
| 100 | $0.04384 | $4.38400 |
| 500 | $0.04140 | $20.70000 |
| 1000 | $0.03909 | $39.09000 |
| 3000 | $0.03528 | $105.84000 |
| 5000 | $0.03185 | $159.25000 |
| 10000 | $0.03107 | $310.70000 |
