
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 15 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 1.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 19 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1.4 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.1 A |
| Series Resistance | 19 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08602
Ext.Price$0.08602
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08602 | $0.08602 |
| 10 | $0.04301 | $0.43010 |
| 50 | $0.03849 | $1.92450 |
| 100 | $0.03444 | $3.44400 |
| 500 | $0.03026 | $15.13000 |
| 1000 | $0.02658 | $26.58000 |
| 3000 | $0.02531 | $75.93000 |
| 5000 | $0.02411 | $120.55000 |
| 10000 | $0.02283 | $228.30000 |
