
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 18 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 20 |
| Current Rating | 1.45 A |
| DC Resistance (DCR) | 45 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1.6 nH |
Stock: 2606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08776
Ext.Price$0.08776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08776 | $0.08776 |
| 10 | $0.07384 | $0.73840 |
| 50 | $0.06705 | $3.35250 |
| 100 | $0.06088 | $6.08800 |
| 500 | $0.05519 | $27.59500 |
| 1000 | $0.05004 | $50.04000 |
| 3000 | $0.04674 | $140.22000 |
| 5000 | $0.04366 | $218.30000 |
| 10000 | $0.04199 | $419.90000 |
