
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 14 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 27 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 8603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.09746 | $0.97460 |
| 50 | $0.08592 | $4.29600 |
| 100 | $0.07575 | $7.57500 |
| 500 | $0.06675 | $33.37500 |
| 1000 | $0.05882 | $58.82000 |
| 3000 | $0.05287 | $158.61000 |
| 5000 | $0.04753 | $237.65000 |
| 10000 | $0.04446 | $444.60000 |
