
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 15.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 2.53 A |
| DC Resistance (DCR) | 22 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.2 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 2.53 A |
| Series Resistance | 22 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 4314
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13228
Ext.Price$0.13228
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13228 | $0.13228 |
| 10 | $0.06614 | $0.66140 |
| 50 | $0.05951 | $2.97550 |
| 100 | $0.05354 | $5.35400 |
| 500 | $0.04736 | $23.68000 |
| 1000 | $0.04190 | $41.90000 |
| 3000 | $0.04007 | $120.21000 |
| 5000 | $0.03832 | $191.60000 |
| 10000 | $0.03636 | $363.60000 |
