LQW15AN2N7B00D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
LQW15AN2N7B00D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 2.7 nH 0.1 nH 850 mA 50 mΩ
ParameterValue
Tolerance0.1 nH
Height - Seated (Max)0.6 mm
Length1 mm
Width508 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Composition(Kit Type)Wirewound
Height500 µm
PackagingReel
Depth700 µm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency15 GHz
TypeWirewound
Q Factor20
Current750 mA
Current Rating850 mA
DC Resistance (DCR)50 mΩ
Test Frequency100 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
ShieldingUnshielded
Inductance2.7 nH
Core MaterialAir, Ferrite, Non-Magnetic
RMS Current (Irms)850 mA
Max DC Current850 mA
Series Resistance50 mΩ
DC Current850 mA