
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 12.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 1.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 47 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.9 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.5 A |
| Series Resistance | 47 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12538
Ext.Price$0.12538
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12538 | $0.12538 |
| 10 | $0.06269 | $0.62690 |
| 50 | $0.05607 | $2.80350 |
| 100 | $0.05015 | $5.01500 |
| 500 | $0.04400 | $22.00000 |
| 1000 | $0.03861 | $38.61000 |
| 3000 | $0.03676 | $110.28000 |
| 5000 | $0.03499 | $174.95000 |
| 10000 | $0.03303 | $330.30000 |
