
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 12.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 20 |
| Current Rating | 1.35 A |
| DC Resistance (DCR) | 63 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.35 A |
| Series Resistance | 63 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 2101
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08294
Ext.Price$0.08294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08294 | $0.08294 |
| 10 | $0.04147 | $0.41470 |
| 50 | $0.03676 | $1.83800 |
| 100 | $0.03259 | $3.25900 |
| 500 | $0.02828 | $14.14000 |
| 1000 | $0.02454 | $24.54000 |
| 3000 | $0.02326 | $69.78000 |
| 5000 | $0.02205 | $110.25000 |
| 10000 | $0.02058 | $205.80000 |
