
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 10 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 1.95 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3.4 nH |
| Core Material | Ferrite, Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.95 A |
| Max DC Current | 1.95 A |
| Series Resistance | 30 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5610
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.08259 | $0.82590 |
| 50 | $0.07506 | $3.75300 |
| 100 | $0.06822 | $6.82200 |
| 500 | $0.06200 | $31.00000 |
| 1000 | $0.05634 | $56.34000 |
| 3000 | $0.05376 | $161.28000 |
| 5000 | $0.05130 | $256.50000 |
| 10000 | $0.04506 | $450.60000 |
