
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 7 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 900 mA |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 3.8 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 900 mA |
| Series Resistance | 40 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 4857
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12652
Ext.Price$0.12652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12652 | $0.12652 |
| 10 | $0.06326 | $0.63260 |
| 50 | $0.05713 | $2.85650 |
| 100 | $0.05160 | $5.16000 |
| 500 | $0.04591 | $22.95500 |
| 1000 | $0.04084 | $40.84000 |
| 3000 | $0.03595 | $107.85000 |
| 5000 | $0.03165 | $158.25000 |
| 10000 | $0.02979 | $297.90000 |
