
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.9 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 210 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.08 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 147 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 5716
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06726
Ext.Price$0.06726
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06726 | $0.06726 |
| 10 | $0.03363 | $0.33630 |
| 50 | $0.03012 | $1.50600 |
| 100 | $0.02697 | $2.69700 |
| 500 | $0.02388 | $11.94000 |
| 1000 | $0.02115 | $21.15000 |
| 3000 | $0.02013 | $60.39000 |
| 5000 | $0.01916 | $95.80000 |
