
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6.5 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 51 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 800 mA |
| Series Resistance | 51 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5778
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09274
Ext.Price$0.09274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09274 | $0.09274 |
| 10 | $0.04637 | $0.46370 |
| 50 | $0.04167 | $2.08350 |
| 100 | $0.03744 | $3.74400 |
| 500 | $0.03312 | $16.56000 |
| 1000 | $0.02929 | $29.29000 |
| 3000 | $0.02799 | $83.97000 |
| 5000 | $0.02675 | $133.75000 |
| 10000 | $0.02538 | $253.80000 |
