
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 10 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 750 mA |
| DC Resistance (DCR) | 70 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.1 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
Stock: 3473
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08410
Ext.Price$0.08410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08410 | $0.08410 |
| 10 | $0.04205 | $0.42050 |
| 50 | $0.03768 | $1.88400 |
| 100 | $0.03376 | $3.37600 |
| 500 | $0.02974 | $14.87000 |
| 1000 | $0.02619 | $26.19000 |
| 3000 | $0.02497 | $74.91000 |
| 5000 | $0.02381 | $119.05000 |
| 10000 | $0.02244 | $224.40000 |
