
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 9.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 1.8 A |
| DC Resistance (DCR) | 44 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.1 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.8 A |
| Series Resistance | 44 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 2790
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05770
Ext.Price$0.05770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05770 | $0.05770 |
| 10 | $0.05428 | $0.54280 |
| 50 | $0.05107 | $2.55350 |
| 100 | $0.04841 | $4.84100 |
| 500 | $0.04588 | $22.94000 |
| 1000 | $0.04291 | $42.91000 |
| 3000 | $0.04013 | $120.39000 |
| 5000 | $0.03753 | $187.65000 |
