
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 9.6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 32 |
| Current Rating | 1.45 A |
| DC Resistance (DCR) | 60 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.6 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.45 A |
| Series Resistance | 60 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 3476
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05827
Ext.Price$0.05827
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05827 | $0.05827 |
| 10 | $0.05486 | $0.54860 |
| 50 | $0.05165 | $2.58250 |
| 100 | $0.04889 | $4.88900 |
| 500 | $0.04627 | $23.13500 |
| 1000 | $0.04540 | $45.40000 |
| 3000 | $0.04455 | $133.65000 |
| 5000 | $0.04371 | $218.55000 |
