
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 1.2 A |
| DC Resistance (DCR) | 71 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.8 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.2 A |
| Series Resistance | 71 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 2738
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08362
Ext.Price$0.08362
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08362 | $0.08362 |
| 10 | $0.07480 | $0.74800 |
| 50 | $0.06691 | $3.34550 |
| 100 | $0.05948 | $5.94800 |
| 500 | $0.05287 | $26.43500 |
| 1000 | $0.05039 | $50.39000 |
| 3000 | $0.04803 | $144.09000 |
| 5000 | $0.04577 | $228.85000 |
