
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 nH |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 8 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 600 mA |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.9 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 600 mA |
| Series Resistance | 120 mΩ |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 306
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06885
Ext.Price$0.06885
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06885 | $0.06885 |
| 10 | $0.05757 | $0.57570 |
| 50 | $0.05229 | $2.61450 |
| 100 | $0.04749 | $4.74900 |
| 500 | $0.04305 | $21.52500 |
| 1000 | $0.03903 | $39.03000 |
| 3000 | $0.03645 | $109.35000 |
| 5000 | $0.03405 | $170.25000 |
| 10000 | $0.03274 | $327.40000 |
