
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 2.85 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 25 |
| Current Rating | 210 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.08 Ω |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 51 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 210 mA |
| Series Resistance | 1.08 Ω |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 5692
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10426
Ext.Price$0.10426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10426 | $0.10426 |
| 10 | $0.05213 | $0.52130 |
| 50 | $0.04932 | $2.46600 |
| 100 | $0.04666 | $4.66600 |
| 500 | $0.04396 | $21.98000 |
| 1000 | $0.04142 | $41.42000 |
| 3000 | $0.03796 | $113.88000 |
| 5000 | $0.03479 | $173.95000 |
| 10000 | $0.03391 | $339.10000 |
